Tradice

Nejedna nadnárodní společnost si jej v zimním čase zvolila jako svého prvního maskota, aby dala najevo, že ctí jakési – řekněme - tradice.

Dejme tomu, ale vinou globalizace jsou takové tradice náhle na každém rohu i na takových místech, kde jistě málokdo v životě viděl sníh, jako jsou třeba i některé jižanské státy. Za polárním kruhem není určitě na Santovi a jeho sobím spřežení vůbec nic špatného, ale tady u nás v České republice bychom se měli postavit za klasického Ježíška, který nám rychlostí tajícího sněhu mizí před očima.

Pětileté děti už dávno vědí, jak to s ním ve skutečnosti je (ano, vzdělanost populace se nepochybně zvyšuje ), ale ve své touze po tajuplném nádechu vánočního času raději „uctívají“ Santu, aby se trochu přiblížili svým stejně starých západním kolegům, kteří v tom mají očividně hodně jasno. Tedy alespoň tak vypadají, no ne?

Pokud máte pocit, že i vy byste se rádi připojili k těm, kterým není osud Ježíška lhostejný, můžete to zkusit třeba tak, že se přidáte k nám. Antisanta se totiž, jak již název této organizace napovídá, snaží upozornit na mizející

Ježíškovu tradici a chce, aby našim dětem nosil dárky právě on. A čím více se nás shromáždí, tím úspěšnější naše poslání bude – stačí tomu jen trochu věřit a nebýt skeptický hned od začátku celé mise. Není to tak těžké, ale chce to trochu odvahy a trpělivosti, neboť ne všichni jsou ochotni napřít svou energii do takových „pochybných projektů“. Nebuďte jedním z nich, je třeba za své tradice trochu bojovat.
 

Navštivte také

Doména anti-santa.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 31953 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména anti-santa.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář