Symbol

Samozřejmě, na světě jsou mnohem důležitější věci, o tom se asi není třeba zdlouhavě dohadovat. Ovšem pokud budeme stejně přistupovat ke všemu, co se nám nelíbí, těžko se někam posuneme. Daleko lepší je začít od úplných maličkostí. A tak až ze

stromů opět spadá listí a den se zkrátí, až začneme uvažovat o tom, že bychom mohli domácnost připravit na vánoční čas, zkusme tentokrát vynechat cizí tradice a zapojme pouze ty skutečně české, nebo alespoň středoevropské. Pokud upřednostňujete lososa nebo klasické řízky ze sladkovodního kapra, celý sváteční čas strávíte před televizí a cukroví si raději kupujete, není ve srovnání s těmito omezeními „zrušení Santy“ žádnou velkou obětí.

Možná máte pocit, že v okolí na vás budou koukat skrz prsty a ťukat si na čelo. Koneckonců, není na tom nic zas tak překvapivého, když vezmeme v úvahu, že mediální obraz Ježíška se scvrknul na nepatrné reportáže o poště na Božím Daru a rozhlasové soutěži pro děti, ať nakreslí vlastní představu o něm.

To je mimochodem jeden z největších kamenů úrazu: nikdo totiž přesně neví, jak si takového Ježíška představit – a všichni si pochopitelně moc dobře pamatujeme okamžik, kdy nám rodiče s vážnou tváří oznámili, že je to všechno jen takový nevinný mýtus, kterým krmili naše důvěřivé dětské hlavy.

Na rozdíl od toho se od Santy tak trochu očekává, že neexistuje, je to pouze symbol, který však moc dobře plní svou funkci (hlavně z toho ekonomického hlediska, samozřejmě).
 

Navštivte také

Doména anti-santa.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 31953 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména anti-santa.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář